Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadlo , Organizace zřizovaná krajem

  • Divadlo, které nese jméno táborského rodáka, proslulého skladatele a výjimečného violisty Oskara Nedbala, tvoří nepřehlédnutelnou dominantu centra města. Je originálním komplexem památkově chráněné neorenesanční divadelní budovy z roku 1887 a nápadité novodobé přestavby sousedního empírového domu z roku 1965. 

  • Má dva divadelní sály – neorenesanční pro 311 diváků a novodobý až pro 648 diváků, které otevírají prostor pro velkolepé i komorní kulturní zážitky. Spojení historického divadla s novostavbou moderní scény podtrhuje další architektonický unikát – jedno jeviště společné pro dva sály.

  • Divadlo přináší jedinečný výběr toho nejlepšího z českých a moravských scén. Ročně uvádí na dvě stovky divadelních, hudebních a tanečních představení pro více než 60 000 diváků. Tato stagiona (tzn. divadlo bez stálého profesionálního souboru) poskytuje prostor pro hostování umělců z celé České republiky a příležitostně i ze zahraničí.

  • Nabízí dramaturgicky pečlivě vybraná divadelní představení, koncerty s vynikající akustikou, komorní setkání v DON klubu, posezení v divadelní kavárně OSKAR, výjimečné události i výstavy současných umělců v DON galerii a ostatních výstavních prostorách.

Kontakt

Adresa: Divadelní 218, 390 01 Tábor

Fotogalerii

Žádné ukázky prací

Tento kreativec zatím nemá přiřazené žádné reference